Archiv » Ruce a jejich výtvarné využití :) - Pastelka středa

Ruce  jsou úžasným výtvarným nástrojem a proto jsme se rozhodli je pořádně prozkoumat a využít.
Ve středeční Pastelce mám nejmenší děti, proto jsem se rozhodla s nimi dělat jednodušší techniky.
Děti v ostatních kroužcích pak dělaly něco trošku jiného, ale na ten nápad mě navedly právě středeční děti. Ty si vlastně jen malovaly po rukou a snažily se pomocí otisků vytvořit na papír obrázek (pmocí prst. barev). Pak jsem jim dala plexisklo, na které společně malovaly různé tvary a do těch následně ryly špejlí další obrázky. Ze zajímavých částí jsme dělali otisky, nebo si děti natřeli ruku, do barvy na ruce něco vyryli a ruku pak použili jako razítko.
Snažili jsme se vytvořit zajímavé obrazce a povrchy. Dětem se výtvory velmi povedly a mě tato hodina vnukla mnoho dalších nápadů :)

Cílem hodiny bylo pochopení sebe samého a zkoumání své vlastní ruky, která je vlastně velmi zajímavá a dá se sní vymyslet hodně věcí. Děti si zkoušely prstovou abecedu, nebo vytvářely z rukou různá zvířátka, brýle atd. Pak jsme počítali, kolik má ruka kloubů a že je vlastně nejohybnější částí těla.
Děti si u toho krásně procvičili jemnou motoriku a rozhýbaly si prstíky na následné tvoření. Také si mohli patlat barvu po těle, která je chladí a zajímavě se roztírá, což při tvoření zamněstnává i ostatní smysly.

 


© 2019 KACCA(Mgr. Kateřina Klímková) | code by pr0ch0r | Loadtime: 0,195962s