Archiv » Ruce a jejich výtvarné využití :) - Pastelka úterý

V úterní Pastelce jsme si zkusili body art. Děti se první seznámili s vlastní rukou, která je vlastně neuvěřitelně zajímavá! Je nejohebnější částí těla a dá se s ní vytvořit spousta věcí. Děti si zkoušely z ruky udělat zvířátko (oblíbený je dinosaurus), abecedu, nebo jen obyčejné brýle. Počítaly kolik mají na ruce kloubů a jak se s nimi dá hýbat. U toho si prstíky krásně protáhly a procvičily si i jemnou motoriku.
Po tomto "cvičení" si děti prohlídly obrázky, na kterých byly fotky rukou od profi malířů, body painterů. Některé ruce vypadají jako labuť, či tygr a jsou neuvěřitělně věrohodné.
Když si děti všechno pořádně prohlídly, dostaly prstové barvy a papír A3. Jednou rukou si malovali na tu druhou nějaké zvíře či tvora. Před tím si museli vše naplánovat a prstíky i ruku zmanipulovat do nějaké vhodné polohy, která pak připomínala psa, nebo například supa:)
Jakmile měli výtvor na ruce hotový, přispěchala jsem s foťákem a vše jsem zdokumentovala. Pak si děti "utřely" ruku do papíru a šly si výtvor umýt. A takto to udělaly několikrát za sebou. Na konci hodiny jsem měla ve foťáku 500 fotek a pod umyvadlem litry vody:) Ale hlavně, že si to děti užily a dílka se moc povedly!
Fotky i "utírací" obrázky budou vystaveny na chodbě. Vše si pak můžete průběžně odnášet domů :)


© 2019 KACCA(Mgr. Kateřina Klímková) | code by pr0ch0r | Loadtime: 0,331706s