Jako první jsme si s přítelem Honzou pořídili v roce 2007 Tyldu. Plemeno Jack Russel Terriéra jsem si zamilovala už před deseti lety, kdy jsem ho poprvé viděla v knížce. Hned po vysoké škole jsme se rozhodli, si tohoto neposedného pejska pořídit. Je všeobecně známo, že každý majitel svého psa miluje a považuje ho za nejlepšího na světě. Já to samozřejmě cítím stejně. Jde hlavně o správný výcvik, socializaci a podobně. U Tyldy šlo všechno neuvěřitelně snadno. Už v 9 týdnech uměla povely sedni, lehni, zůstaň, ke mně, dej pac, otoč se, převal se... Byly jsme pro okolí atrakcí, protože takhle malé štěně, které dělá kousky, ještě nikdo neviděl. Věnovaly jsme se spolu agility a sportovní kynologii. Díky tomu ji na procházkách v lese i ve městě nemusím mít upoutanou na vodítko protože je absolutně poslušná a samostatná. Je za tím samozřejmě dost práce, ale stojí to za svobodu a volný pohyb psa.

V červnu 2009 se Tyldičce narodila čtyři krásná štěňátka. Jedna fenka a tři pejsci. Bohužel se později ukázalo, že fenečka Roxy je od narození hluchá. Tato vada je bohužel dědičná a často postihuje bílé psy a hlavně plemeno JRT. Raději jsme tedy nechali Tyldu i dcerku Roxynku vykastrovat, aby gen hluchosti nepřenášely dál.

Tylda miluje lidi a hlavně děti. Beru si ji často do práce, kde mám i malé děti. Tylda je k nim neuvěřitelně něžná a nechá si od nich vše líbit. Vždy je to však pod mým dohledem. Nikdy bych nenechala malé děti se psy o samotě. Své feny znám velmi dobře, v modelových situacích na canisterapeutickém výcviku jim nevadilo absolutně nic, ale děti dokážou být často velmi neopatrné a můžou psům ublížit. Tylda vlastní certifikát terapeutického psa.

NOVINKA: Tylda je v současné době u mých rodičů na Moravě. Má se tam velmi dobře a provozuje canisterapii v DDM Frenštát společně s mojí mámou :)

 

 


 


© 2019 KACCA(Mgr. Kateřina Klímková) | code by pr0ch0r | Loadtime: 0,010573s