Kdo jsem

Kdo jsem Jmenuji se Kateřina Klímková a narodila jsem se v roce 1980. Vystudovala jsem Střední průmyslovou školu oděvní, obor Módní návrhář. Dále Vyšší odbornou školu  oděvního návrhářství v Holešovicích. Na obou těchto školách jsem závěrečnou práci zasvětila oděvům z hedvábí. Dále jsem studovala Pedagogickou fakultu na Univerzitě Karlově, obor výtvarná výchova a pedagogika.

V průběhu studií jsem malovala a prodávala originální hedvábí v malém obchůdku v Hrzánské pasáži v Praze.

Poté jsem pracovala jako pedagog volného času v DDM Karlínské Spektrum, kde jsem mimo jiné vedla i kurzy malování na hedvábí.

V roce 2015 a 2016 se mi narodily dcery Amélie a Jasmína a můj život se na chvíli "zastavil". Nyní už opět tvořím a mé smysly jsou díky mateřství vnímavější. Jsem teď velmi nadšená z tvorby, nalézám nové, úžasné postupy a celoživotní zkušenosti s hedvábím mi začínají dávat nový smysl.

Malování na hedvábí je jako meditace. Člověk se musí oprostit od myšlenek a soustředit se jen na tvorbu. Maličká kapka barvy se na hedvábí okamžitě rozpíjí do všech stran, je proto nutné se plně koncentrovat a přemýšlet dopředu.

Co Maluji

Co Maluji Každý mnou namalovaný šál či šátek je originál a má svůj vlastní příběh. Maluji na hedvábí hlavně své pocity, zážitky, myšlenky. Motivy jsou často abstraktní, ale mám ráda i konkrétní tvary, kdy se snažím co nejvíce přizpůsobit realitě. Baví mě tvořit i na zakázku, kdy je velmi nutné se na daného zákazníka naladit a poté se domluvit na nějakém konsensu. Raději se ptám častěji a před samotným malováním na hedvábí nakreslím návrh, který s klientem konzultuji. Obvykle se shodneme a výsledné dílko se setká s radostí na obou stranách.

Ručně malované hedvábí je opravdu luxusním módním doplňkem. Je také velmi elegantní a praktické, jelikož v zimě má hřejivé vlastnosti a v létě nás zase příjemně chladí. Je to čistě přírodní materiál a je prokázáno, že obsahuje 18 aminokyselin, které příznivě působí na pleť a zmírňují účinky stárnutí.

Také barevnost šátků má svou sílu a energii, kterou jsem si vědoma. Barvy mohou ovlivnit naši náladu, psychiku, duši... 

Mým cílem je malovat a tvořit originální módní skvosty, které budou "ladit" s Vaším obličejem a podtrhnou Váš styl a ženskost. Každá barva má svou frekvenci a pokud je vhodně zvolena k typologii Vaší tváře, může vám i ubrat pár let. Hedvábí je samo o sobě luxusním artiklem a pokud je ještě originálně pomalováno, tak je nádherným módním doplňkem.

Všechno mé hedvábí je fixováno parou. Díky parní fixaci si hedvábí zachovává všechny své kladné atributy jako je lesk, sytost barev a splývavost materiálu. Barvy jsou díky tomu stálé, neblednou. My paříme hedvábí v námi vyrobeném parním válci. Celý proces fixace trvá přes 4 hodiny a stačí malá zbloudilá kapička vody a vše je zničeno. Ale i přes tyto těžkosti to stoji za to.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace